Szczupły wypoczywa lepiej

Współczesny świat ceni ludzi sprawnych fizycznie, dobrze wyglądających i co za tym idzie – również szczupłych. Społeczne oczekiwania są w dużej mierze kształtowane przez media oraz celebrytów będących w centrum uwagi.

Motywacja do obniżania wagi jest kwestią drugorzędną, bo generalnie mniej niż więcej tkanki tłuszczowej w naszym ciele jest dla niego szalenie korzystne. Oczywiście jak w każdej innej sprawie, tak i tu powinniśmy wykazać się daleko idącym rozsądkiem.

Znamy liczne przypadki osób (szczególnie młodych kobiet), które popadając w obsesję chudnięcia wyniszczyły swój organizm. Czasami prowadzi to nawet do śmierci, więc uczulamy, aby nie dać się uwieść propagandzie świata mody.

Stomatolog dentysta http://www.medident.pl/ Poznań Piątkowo

Zajmujemy się tu dietą pod kątem urlopu. Wakacyjny wyjazd to z pewnością znakomity pretekst, aby nieco wziąć się za siebie. Będziemy wszakże eksponowali swoje ciało w nadmorskich kurortach, warto zatem pokazać się z najlepszej strony.

Rodzi się pytanie, w którym momencie rozpocząć dietę, aby uzyskać optymalne rezultaty. Jeśli nie należymy do osób z nadmiarem kilogramów, a chcemy jedynie dokonać pewnej korekty ciała, wystarczy, gdy narzucimy sobie żywieniową dyscyplinę na około dwa tygodnie przed wyjazdem.

Utrzymanie prawidłowej wagi zgodnej z medycznymi wytycznymi nie tylko dodatnio wpływa na zdrowie – to akurat jest jasne. Zyskuje na tym również psychika, a ogólny komfort wypoczynku i spędzania wolnego czasu jest automatycznie podwyższony.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *